• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
bannerlogo.jpg

CIEKAWE KSIĄŻKI W PROMOCJI

Zaprzyjaźnieni

Paweł Janisów

Ze sportem miał doczynienia od najmłodszych lat uciekając przed milicjantami w czasie stanu wojennego ćwiczył kondycje i wytrzymałość a że bić się nie umiał zapisał się na judo, po zdobyciu czarnego pasa „przekwalifikował” się na aikido (1 kyu) a potem było już z górki: karate (1 dan), capoeira, pankration, combat kalaki w chwili obecnej jest trenerem taekwondo oraz posiadaczem 4 dana w tej sztuce walki. W międzyczasie skończył AWF i próbuje swoich sił na studiach doktoranckich AWF-u, ponadto na planie filmowym zastępuje aktorów w niebezpiecznych scenach. W sezonie zimowym często można go spotkać na stoku ze snowboardem na nogach jak coś próbuje wytłumaczyć grupie kursantów, wiosna i jesień to czas na ostry downhill rowerowy, natomiast latem buja w obłokach na paralotni lub kształci przyszłych pilotów paralotniowych.

Posiadane uprawnienia: Trener lekkiej atletyki, Trener taekwondo, Instruktor sportów walki, samoobrony, sportów siłowych, piłki nożnej, snowboardu, Instruktor paralotni, Licencja kaskaderska, Ratownik wodny, Kierownik koloni. Uprawnienia do pracy na wysokości.

Dariusz Wójcicki

„Góry, adrenalina, przygoda – to zawsze kierowało moimi poczynaniami”. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im J. Kukuczki w Katowicach. Instruktor wspinaczki, narciarstwa zjazdowego i lekkiej atletyki, nauczyciel.  Przede wszystkim wspinacz ,alpinista; liczne przejścia letnie, zimowe, sportowe w Tatrach, Alpach, Dolomitach. Wiceprezes Jurajskiego Klubu Wysokogórskiego. Współtwórca wielu przedsięwzięć, organizator. Kierownik wyjazdów w góry Kaukazu, szkolnej wyprawy Chile – Argentina. Entuzjasta ekstremalnych działań.