• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
bannerlogo.jpg

CIEKAWE KSIĄŻKI W PROMOCJI

Austriackie ferraty w rejonie Salzburga - wersja 2

WYPRAWA NA AUSTRIACKIE FERRATY W REJONIE SALZBURGA (wersja 2)ferraty austria

(UWAGA: WYJAZD MOŻE ZOSTRAĆ POŁĄCZONY Z WYJAZDEM ROWEROWYM NA MORAWY. WTEDY DO PROGRAMU DODAMY PRZEJAŻDŻKI ROWEROWE - TERMIN MOŻE ULEC PRZESUNIĘCIU O 4 DNI)
(termin: maj-czerwiec 2018)

Zapraszamy do udziału w kolejnej wyprawie na ferratry w rejonie Salzburga. Podobnie jak w poprzednio organizowanym wyjeździe, tak i tu naszym celem będą niezwykle atrakcyjne stalowe drogi, o wyjątkowych walorach widokowych (4;5/5), silnych ekspozycjach, jak i niebanalnym stopniu trudności (C-D), zlokalizowane wokół górskich jezior rejonu Salzkammergut.
Program powtórzy tylko jeden, za to najwspanialszy punkt z poprzedniego wyjazdu – ferratę Drachenwand. Oprócz tego czekają nas jeszcze inne, równie piękne i wymagające. Czasy przejścia poszczególnych ferrat wahają się od 1 do 5 godzin, mamy w czym wybierać, więc poziom trudności zostanie dopasowany do poziomu i aspiracji uczestników.
Dodatkową zaletą jest fakt, iż rejon ten zlokalizowany jest zaledwie 650 km od Katowic, a same ferraty oddalone są od siebie zaledwie od 20 do 40 km. Tak więc uciążliwa logistyka w przypadku tego wyjazdu nie występuje.
Dzień 1.
Wjazd z Katowic 4:00; przejazd do Bad Ischl. Z marszu korzystamy z kolejki górskiej Katrinbahn (bilety kupujecie indywidualnie – 19,50 euro) i wjeżdżamy na szczyt 1542 m n.p.m. Ze szczytu schodzimy trasą narciarską do podnóża
ferraty Katrin.
Opis ferraty: http://www.klettersteig.de/klettersteig/katrin_klettersteig/1856
Stopień trudności B
Atrakcyjność 4/6
Czas dojścia 40 min., ferrata 1 godz., dojście do kolejki 30 min.
Po osiągnięciu szczytu, zjeżdżamy kolejką w dół ruszamy w rejon Salzburga, zakwaterowanie w apartamentach, obiadokolacja.
Dzień 2.
Wyjazd 9:00 z miejsca noclegu na
Ferrata Drachenwand
Opis ferraty: http://www.klettersteig.de/klettersteig/drachenwand_klettersteig/1711
Stopień trudności: C
Atrakcyjność: 4,5/5
Czas dojścia 30 min, czas przejścia ferraty około 2-4 godz., czas zejścia 1,5 godz.
Następnie powrót do Salzburga, czas wolny, nocleg.
Dzień 3.
Wyjazd 9:00 z miejsca noclegu na
Ferratę Attersee
Opis ferraty: http://www.klettersteig.de/klettersteig/attersee_klettersteig/1833
Stopień trudności: D,
Atrakcyjność: 4,5/5
Czas dojścia 30 min, czas przejścia ferraty 5,5 godz., czas zejścia 1,5 godz.
Dzień 4.
10:00 wykwaterowanie i wyjazd w kierunku Katowic (przejazd około 9 godz.). Przewidywany powrót do Katowic w godzinach 20:00

Wszelkie informacje dotyczące ferrat dostępne są na stronie http://www.klettersteig.de/klettersteige/oesterreich/6_0_0. Strona opracowana bardzo profesjonalnie, szczegółowo, z licznymi opisami, zdjęciami a nawet filmami. Obowiązkowa do zapoznania się przed wyjazdem.
Noclegi w apartamencie, jednym na cały wyjazd, więc trekking „na lekko”. Sprzęt ferratowy: kask, uprząż, lonża, rękawice, latarka obowiązkowy; inny sprzęt: raki i czekany – nie jest wymagany. Zapraszamy – SOSNA i Nitus.