• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
bannerlogo.jpg

CIEKAWE KSIĄŻKI W PROMOCJI

Artykuły

Zasady startów w tłoczne dni

Artykuł Coraz częściej dostrzegam problem na startowiskach które z przyczyn oczywistych się nie powiększają a glajciarzy przybywa lawinowo. Przy startach są następujące problemy techniczne które w sposób bardzo prosty można rozwiązać jeśli wykażemy odrobinę dobrej woli i chęci.  Kilka informacji dotyczący paralotniarstwa

Więcej…

Latać każdy może

Jeśli masz ochotę na spróbowanie - NIE PRÓBUJ TEGO ROBIĆ SAM! W przypadku latania na glajcie pierwsze kroki należy stawiać pod okiem instruktora. `Natomiast grozi Ci inne niebezpieczeństwo bo jak się  wciągniesz się w latanie - to uważaj, bo znam takich, co twierdzą, że to lepsze niż seks!

W obecnych czasach jest wiele szkół reklamujących się w internecie albo na stronach polskiej grupy paralotniowej. Zanim jednak zapłacisz za kurs (kosztuje to średnio od 800 do 1200 złotych), dowiedz się, za co płacisz. To znaczy: z jakiego sprzętu korzysta szkoła, kim są instruktorzy, jak długo trwa szkolenie oraz co gwarantuje ci ukończenie kursu. Czasem gwarantuje Ci jedynie otrzymanie papierka dumnie zwanego licencją. No cóż, można i tak. Fajnie jest jednak, jeśli szkoła oprócz tegoż papierka zapewni Ci możliwość kontynuowania nauki do wyższych stopni oraz zapewni wyjazdy "na latanie" także do innych krajów (np. do Włoch czy na Słowenię czy do Czech).

Więcej…

Strona 1 z 4