• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
bannerlogo.jpg

CIEKAWE KSIĄŻKI W PROMOCJI

paralotniarstwo

Jak zostać Dedalem

Prawie każdy mały chłopiec chciałby w przyszłości zostać pilotem samolotowym lub śmigłowcowym, lecz nie każdemu się to udaje. Tak też było ze mną. W szkole podstawowej zajmowałem się modelarstwem, a w szkole średniej ukończyłem szkolenie szybowcowe i rozpocząłem loty, które wkrótce niestety przerwałem. Powodem była zbyt wielka liczba chętnych do latania, a zbyt mało szybowców (10 osób na szybowiec - typowe problemy aeroklubów pod koniec lat siedemdziesiątych, a ja nie chciałem bezczynnie siedzieć cały dzień na lotnisku, by w końcu odbyć jakiś lot).
Dopiero teraz mogłem zrealizować to odwieczne marzenie człowieka o oderwaniu się od ziemi i poszybowaniu w przestworzach. A zaczęło się to dość niepozornie: parę lat temu, kiedy to wyciąłem z jakiegoś czasopisma zdjęcie szybującego wysoko nad górami człowieka, który miał rozpięty nad głową kolorowy, bardzo długi spadochron. Jeszcze wtedy nie wiedziałem, że jest to paralotnia, ale byłem pod wrażeniem tego zdjęcia. Urzekł mnie widok gór z lotu ptaka oraz prawdziwa swoboda tego człowieka. I ja też tak chciałem. W końcu postanowiłem, że zapiszę się na kurs i zdobędę licencję pilota paralotni.
Jeszcze tylko musiałem przekonać żonę, że jest to bezpieczny sport i nie po to chcę latać, by nabawić się kontuzji.

Więcej…

Zasady startów w tłoczne dni

Artykuł Coraz częściej dostrzegam problem na startowiskach które z przyczyn oczywistych się nie powiększają a glajciarzy przybywa lawinowo. Przy startach są następujące problemy techniczne które w sposób bardzo prosty można rozwiązać jeśli wykażemy odrobinę dobrej woli i chęci.  Kilka informacji dotyczący paralotniarstwa

Więcej…

Strona 1 z 2